Nemecko považuje zákaz Huawei za globálnu reakciu

Mnohé krajiny odmietli zapojiť čínsku technologickú firmu do svojich 5G sietí kvôli obavám o bezpečnosť. Siete predstavujú ďalšiu veľkú vlnu mobilnej infraštruktúry.
Čínska spoločnosť, ktorá je jedným z najväčších svetových výrobcov telekomunikačných zariadení, čelila odporu zahraničných vlád voči riziku, že jej technológia môže byť použitá na špionáž.
Huawei poprel nároky, ktoré predstavujú riziko špionáže.
Vo vyhlásení spoločnosť uviedla, že "nemá racionálny dôvod, prečo by mala byť vylúčená z výstavby infraštruktúry 5G v Nemecku, alebo dokonca v akejkoľvek krajine na svete".

mobil

Nemecká ministerka vnútra predtým vyhlásila, že nesúhlasí s tým, že zakáže dodávateľov zo svojej 5G siete. Ale podľa správ to môže brať do úvahy prísnejšie bezpečnostné požiadavky a iné spôsoby vylúčenia spoločnosti Huawei. Takýto krok by ho priviedol do súladu s ostatnými západnými krajinami.
Spojené štáty, Austrália a Nový Zéland zablokovali miestne firmy z používania technológie Huawei na poskytovanie technológie pre mobilné siete 5G ďalšej generácie.

Spojené kráľovstvo vyjadrilo znepokojenie nad spoločnosťou Huawei a Kanada tiež skúma jej vzťahy s firmou.
Minulý mesiac spoločnosť BT uviedla, že nebude používať zariadenie spoločnosti Huawei pre svoju 5G mobilnú sieť, keď sa začne používať vo Veľkej Británii.
Vo štvrtok varoval čínsky veľvyslanec v Kanade o "dôsledkoch", ak táto krajina zakázala spoločnosť z jej siete 5G.

oprava

Obe krajiny sú zapletené diplomatickou radou.
Súd v Číne tento mesiac odsúdil kanadského smrti za pašovanie drog v rozhodnutí, ktoré sa uskutoční po tom, čo Kanada zatkla na žiadosť USA americký prezident Meng Wanzhou, vrcholný predstaviteľ Huawei a jeho dcéra zakladateľa.
USA tiež údajne vyšetrujú Huawei za to, že "ukradli obchodné tajomstvá" z amerických podnikov a obvinili ho z porušovania sankcií tým, že lhaní o svojom podnikaní v Iráne.

4.3
21